Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

Dne 24. 5. se třída 6. A vydala na svůj první výlet na druhém stupni.

Naše společné cesty vedly do Olomouce, kde jsme strávili celý den. Výlet začal už ráno, a to na vlakovém nádraží Třinec centrum, odkud jsme se vypravili vlakem do cílového místa.

Už jen samotná cesta vlakem byla pro děti velkým zážitkem. Když jsme dorazili do Olomouce, pěšky jsme se vydali na naši první zastávku, kterou byla „Pevnost poznání“. Jedná se o moderní muzeum poskytující neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů, kde si ve skupinách dle svého zájmu prošli žáci jednotlivé expozice.

V poledne jsme pokračovali dále na náměstí, kde jsme si prohlédli místní památky jako je sloup Nejsvětější Trojice, Olomoucký orloj či Mariánský sloup. Dále jsme se vypravili do obchodního centra „Šantovka“. Zde si děti ve skupinách mohly projít obchody a také si zajít na oběd.

Vzhledem k tomu, že nám zbývalo ještě pár hodin času, rozhodli jsme se jít poznávat krásy místní botanické zahrady, tzv. Rozária, které sídlí naproti přírodovědecké fakulty. Toto místo bylo velmi příjemným místem odpočinku. Nejen, že cesta zahradou je lemována krásnými rostlinami, ale v celém areálu je spousta lehátek a jezírek, které jsou skvělé pro relaxaci. Z rozária jsme šli již na hlavní nádraží, kde jsme čekali na vlak, který nás dopraví do cílového místa, a to domů. Cesta domů byla opět perfektní, doprovázená vyprávěním zážitků a smíchem.

Myslím si, že nejen za sebe, ale i za žáky můžu říct, že výlet byl velmi povedený a už teď se společně těšíme na další.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech