Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech
V září otevřela dveře nejen škola, ale svoje dveře otevřela i venkovka. Druháčci se tak mohli seznámit s prostorem, ve kterém budou trávit svůj odpolední čas. A tento prostor byl malinko jiný než před prázdninami. Přibylo v něm totiž obložení, nové věšáky v šatně, dva suprové koberce a trochu jiné rozmístění nábytku.
 
V prvním a druhém týdnu měly děti možnost seznámit se s hrami, stavebnicemi, s řádem školní družiny a taky byly poučeny o bezpečnosti v prostorách družinky, na zahradě a v jídelně. Společně si děti vytvořily svá družinová pravidla a taky jmenovky, které se používají při činnostech v kruhu. V něm si děti připomínají pozitivní hodnoty, které stojí za to mít ve svém životě. Děti si v kruhu nejčastěji posílají zdraví, lásku nebo kamarádství.
 
Po kruhu si pak každý vezme polštář a jde se číst. V září to byly Zlobilky, Moje první čtení a Kouzelná třída.
 
Jedno odpoledne jsme pracovali s kartami pro děti od Z. Jordánové. Jsou to karty, které děti seznamují s různými emocemi formou básniček. Díky nim se mohou dozvědět například, co se svým strachem nebo co s tím, když cítí nějaké obavy. Dětem se tohle povídání o tom, co mohou cítit, moc líbilo. Na závěr tohoto povídání si zkusily vybarvovat smajlíky některých z emocí.
 
Tématem, které se tak nějak proplétalo většinou zářijových dní, byl podzim. Děti si připomněly toto roční období jeho typickými znaky a naučily se zařadit ty správné měsíce ke správnému ročnímu období. Jak hezky spolu ve skupinkách pracovaly, se můžete podívat na fotkách. 
 
Jeden týden patřil projektu Týden ovoce. Děti poznávaly různé druhy jablek a hrušek, kreslily, stříhaly, lepily, krájely a napichovaly a taky jedly. Největší úspěch měl den, ve kterém si děti za pomocí ovoce vytvořily páva. Mohly jsme tak uslyšet tuhle krásnou větu: "Paní vychovatelko, tohle je ten nejlepší výrobek, jaký jsem kdy v družince dělal." A jaký to byl výrobek? Hledejte mezi fotkami už zmiňovaného páva.
 
Záři se tedy povedlo. A pokud jste zvědaví, co budou děti dělat v dalším měsíci, určitě si nenechte ujít článek o životě ve venkovce na konci října.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech