Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

4. ODDĚLENÍ

První týden v září probíhal ve znamení seznamování. Děti se seznámily s pravidly a provozem školní družiny, poznaly nové kamarády, paní vychovatelku a prostory školní družiny. Učily se pravidlům bezpečného chování a samy vytvořily vlastní pravidla, která chtějí dodržovat, aby jim bylo spolu dobře. Představili jsme si celoroční hru, která se pro letošní rok jmenuje „Tisíc tváří radosti“ a některé děti již získaly první smajlíky za splněné aktivity nebo dodržování pravidel.

Zářijové téma byla důvěra a nedůvěra, děti se učily lépe rozumět svým emocím a při hrách zjišťovaly, na kterého kamaráda se mohou spolehnout. V dalších zářijových dnech jsme si četli pohádky pro starší děti nebo zajímavé příběhy o podzimu. Výtvarné činnosti spojené především s přicházejícím podzimem rozvíjely dětskou fantazii, ale podporovaly například i procvičování práce s nůžkami a různými přírodními materiály. Děti relaxovaly při různorodých hrách, při soutěžích se seznamovaly s přístupem fair play a se spoluprací v týmu.

Díky hezkému počasí se mohly často vyřádit venku na hřišti a při deštivých dnech jsme využili prostor tělocvičny. Dny před státním svátkem jsme si četli a povídali o Sv. Václavovi. Zahráli jsme si bojovku, kde děti mohly svoje získané znalosti uplatnit. Naši družinku zdobí krásné výrobky, např. koláž ovoce z písmen, zvířátka z šišek, ježci z brambor, Sv. Václav na koni a krásně nazdobené královské koruny aj. 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech