Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

V názvu měsíce s názvem květen najdeme slovo květ. A v družince to v tomto měsíci bylo hodně o květu. Vystřihovaly se, lepily, kreslily i malovaly. V tomto měsíci se taky slaví krásný svátek a to Den maminek. Děti z venkovky si pro maminky připravily sklenice ocenění, do kterých vepisovaly pro ně lístečky, na kterých oceňovaly, co se jim na mamince líbí. Taky jsme chodili už čím dál tím častěji na zahradu, kde kluky nejvíc baví hrát hokej a holky jsou na skluzavce nebo si hrají s míčem. V květnu jsme si také zorganizovali pěveckou soutěž Družinový slavíček. Nezapojily se sice všechny děti, no bylo co poslouchat.

V červnu jsme začali oslavou Dne dětí na zahradě. Malovali jsme na chodník, děti si vyluštily tajenku, za kterou je čekala odměna. I v červnu slaví svátek jeden z rodičů, tentokrát táta. Děti společnou prací vytvořily plakát, na kterém jste se mohli dočíst, jaký je vlastně táta. On je přece silný,  bezva, je to fanoušek ocelářů, je milý, je srandovní, je pracovitý a je borec. Krásný plakát vznikl.

V červnu jsme si užili i sportovní den. Děti měly na jednotlivých stanovištích plnit různé úkoly. Od přeručkování z místa na místo, hodu na cíl až po záchranu medvěda. Pro zaslouženou odměnu si mohl přijít každý účastník sportovního dne.

No a protože se prázdniny přiblížily, tak byl čas ocenit děti v družince za jejich celoroční práci během družinkové hry. Bylo nádherné pozorovat ty dětské oči plné radosti, když si pak se svými dárky mohly hrát. Děkujeme SRPŠ za štědré finanční prostředky, díky kterým mohly děti získat prima odměny, jak na Dni dětí, na sportovním odpoledni, tak na oceňování na závěr školního roku.

Přeji dětem i rodičům krásné léto a těším se v září naviděnou.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech