Welcome to zspbtrinec.cz   Click to listen highlighted text! Welcome to zspbtrinec.cz Powered By GSpeech

V dubnu jsme ve venkovce konečně přivítali pořádné jaro.

Vytvořili jsme si z papíru čápy, naučili jsme se jednotlivé vývojové fáze včelky a z papíru jsme vytvořili krásný včelí úl. Jedno z odpolední bylo věnováno na přání dětí postavičce Mária, a tak jsme vybarvovali, stříhali a lepili. A protože měla 22.dubna svátek naše zeměkoule, připomenuli jsme si, jak můžeme být planetě ku prospěchu.

Děti třídily odpad, vytvářely koláže s planetou, vyrobili jsme si optický klam - zemi v srdíčku a v rámci naší celoroční hry jsme se díky Smajlíkovi seznámili s jednotlivými kontinenty a se zvířaty, která na nich žijí. U tohoto tématu jsme využili strukturu RoundTable, kdy si děti ve čtveřicích zapisovaly, které kontinenty si zapamatovaly. Děti měly také připravenou i soutěžní stezku, kde všechny nabyté vědomosti mohly uplatnit a za vyřešenou tajenku získat sladkou odměnu.

Další strukturu, kterou si děti v měsíci dubnu zažily, byla struktura Match Mine. Struktura, ve které je třeba dobře komunikovat. Většina dětí to zvládla a někteří moc dobře. No a protože v dubnu slaví i čarodějové a čarodějky, oslavili jsme si i tento svátek. Děti měly možnost získat splněním úkolů v testu pro čaroděje a čarodějky medaili a sladké překvapení.

Byl to skvělý měsíc, ve kterém jsme si zase více, než v měsíci minulém, užili i naši školní zahradu.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech